Anasayfa 
Okulumuz 
Yetişenlerimiz 
Derneğimiz 
Vakfımız 
Kampüs Gelişim Projesi 
Bize Ulaşın 
ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN Haberler Duyurular Tebrikler Geçmiş Olsun Kaybettiklerimiz Bülten ELYD Üye Albümü ELYD Üye Aidatları ELYD Üyelik Başvurusu ELYD Altın Kitap
Haberler
İNGİLİZCE YAZ KAMPI BAŞARIYLA TAMAMLANDI
T.Ü. Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmeliği iş birliğiyle gerçekleştirilen yaz kampı başarıyla sonuçlandı. Kap sonunda yapılan törenle başarı belgeleri öğrencilere verildi.

Edirne Lisesindeki yabancı dil eğitimine büyük önem veren derneğimiz ve vakfımız, bu alanda yaptığı yatırımlar ve etkinliklere bir yenisini ekledi.   Öğrenci kardeşlerimizin, İngilizce pratik yapmalarını sağlamak amacıyla, “İNGİLİZCE KONUŞMA YAZ KAMPI” düzenledi.
 İki hafta süren bu kamp çalışması, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce öğretmenliği bölümü ile yapılan iş birliği ile gerçekleştirildi. Ülkemizde devlet okulları arasında bir ilk olan bu yaz kampı, haziran ayının ikici yarısında Edirne’de yapıldı, çok başarılı ve neşeli bir şekilde sonuçlandı.
On beş gün boyunca sanatsal, sportif, kültürel ve eğitsel çok çeşitli etkinlikler yapan öğrencilerimiz tüm bu çalışmalarda sadece İngilizce konuşarak pratik yapma imkânı buldular. Bu çalışmaların bir kısmı Okulumuzda, bir kısmı Trakya Üniversitesinin çeşitli tesislerinde, bir bölümü de müzelerde ve doğada yapıldı.
Kampın son günü sabahı, Trakya Üniversitesinin Meriç nehri kenarındaki sosyal tesislerinde vakfımızın düzenlediği kahvaltılı toplantıda, emeği geçen öğretmenlerimize ve öğretmen adayı kardeşlerimize Teşekkür plaketleri ve armağanlar takdim edildi. Aynı akşam saat 17.00 de lisemizde yapılan törende ise öğrencilerimiz hazırladıkları İngilizce skeci sundular. Daha sonra tüm katılımcılara İngilizce katılım belgeleri verildi. Çok sayıda velimizin de iştirak ettiği kampımızın kapanış töreni, Cemal Gökçe salonunda verilen kokteyl ile son buldu.    

 

Yayınlanma Tarihi: 27 Eylül 2018 Perşembe, 17:49
HABERLERE GERİ DÖN
Anasayfa  |  Okulumuz  |  Yetişenlerimiz  |  Derneğimiz  |  Vakfımız  |  Kampüs Gelişim Projesi  |  Bize Ulaşın
COPYRIGHT  ©  EDİRNE LİSESİ'NDEN YETİŞENLER DERNEĞİ - GENEL MERKEZİ
Gümüşsuyu Dümen Sok. Dümen Apt. No:3 D:4 Taksim / İSTANBUL
Tel: 0.212.244 42 80  Fax: 0.212.244 46 05  e-mail: elydgenelmerkezi@gmail.com
refona.NET