Anasayfa 
Okulumuz 
Yetişenlerimiz 
Derneğimiz 
Vakfımız 
Kampüs Gelişim Projesi 
Bize Ulaşın 
ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN Haberler Duyurular Tebrikler Geçmiş Olsun Kaybettiklerimiz Bülten ELYD Üye Albümü ELYD Üye Aidatları ELYD Üyelik Başvurusu ELYD Altın Kitap
Haberler
ELEV BURS FONU İLGİLERİNİZİ BEKLİYOR
ELEV olarak gerek okulumuzda gerekse üniversitede okuyan başarılı ama ekonomik güçleri zayıf kardeşlerimize burs veriyoruz ve sizlerin de ilgilerinizi bekliyoruz.

Değerli Dostlar,
Edirne Lisesi Eğitim Vakfı olarak, okulumuzda okuyan öğrencilerimiz ile Lisemiz mezunlarından yüksek öğrenime devam eden, başarılı genç arkadaşlarımızdan, ekonomik güçleri zayıf olanlara burslar vermekteyiz.
Geçtiğimiz eğitim ve öğretim yılında, aylık burs miktarını 250.-TL. olarak saptamış ve 25 kardeşimize sizlerin destek ve yardımlarınızla burs vermiştik. Öğrenimlerine devam eden ve sınıfları geçmiş olan kardeşlerimizin bursları bu yılda devam edecektir. Bu yıl da aylık burs bedelini 250.-TL. olarak saptandık, 9 ay boyunca burs alacak öğrenci sayısını 30’a çıkartıyoruz.
Takdir edersiniz ki vakfımızın olanakları sınırlıdır. Okulumuza yaptığımız yatırımlar ve çeşitli alanlarda verdiğimiz destekler de dikkate alınırsa, burs fonuna ayırabileceğimiz miktar, ihtiyaç duyulan giderleri karşılayamamaktadır. Bu nedenledir ki sizlerin yardım ve desteklerinize ihtiyaç duyulmaktayız.
Sevgili kardeşlerim,
Türkiye’mizin geleceğini teslim edeceğimiz gençlerimizin, daha iyi yetişmelerini sağlamak ve ihtiyacı olan evlatlarımızı desteklemek, biz yetişkinlerin görevidir diye düşünmekteyiz. Bu gibi yardım ve destekler hayırların en büyüklerindendir.
Arzu eden ve gücü yeten arkadaşlarımızın, bir öğrencinin yıllık bursunu karşılamasını, gücü yetmeyenin 4 veya 3 aylık burs kadar katkıda bulunmalarını, ama her arkadaşımızın hiç olmazsa, bir aylık burs kadar bir destek vermesini istirham ediyorum
Biz bu bülteni, adresine sahip olduğumuz 2200 arkadaşımıza gönderiyoruz. Ancak üzülerek belirtiyorum ki geçen yıl sadece ve sadece 52 arkadaşımız burs fonumuza destek verdi. Eğer 1000 arkadaşımız bir aylık burs miktarı kadar destek verselerdi, vakfımız burs fonunun 3 yıllık burs giderlerini karşılamış olurduk.


Muhterem Arkadaşlarım,
Sizlerde takdir edersiniz ki “HER NESİL KENDİNDEN SONRA GELECEK NESİLLER İÇİN FEDAKARLIKTA BULUNMALIDIR” Geçen yıl olduğu gibi bizler, bu yıl da destek ve yardımda bulunanları bültenimizde sizlere duyuracağız. Ne olur desteklerinizi bu evlâtlarımızdan esirgemeyiniz. Hiç olmazsa bir aylık burs miktarı kadar destek veriniz. Bir yılda 250.-TL. bunu 12 aya bölseniz ayda 21.-TL kadar bir miktar çıkar ki, buda kimseye dokunmaz.
Burs fonumuza yapacağınız yardımlarınız için, şimdiden tüm katılımcı arkadaşlarıma şükranlarımı arz eder, Allah hayırlarını kabul etsin der, saygılar sunarım.  

                                                                                 
 Atıl ERMAN
                                                                            ELEV BAŞKANI

Siftah benden destek sizden. 
                                                                               
Bağış Yapanın Adı ve Soyadı             Bağış Miktarı

 ATIL – İSMET ERMAN……………………………2,500.-TL.

 

Yayınlanma Tarihi: 27 Eylül 2018 Perşembe, 17:35
HABERLERE GERİ DÖN
Anasayfa  |  Okulumuz  |  Yetişenlerimiz  |  Derneğimiz  |  Vakfımız  |  Kampüs Gelişim Projesi  |  Bize Ulaşın
COPYRIGHT  ©  EDİRNE LİSESİ'NDEN YETİŞENLER DERNEĞİ - GENEL MERKEZİ
Gümüşsuyu Dümen Sok. Dümen Apt. No:3 D:4 Taksim / İSTANBUL
Tel: 0.212.244 42 80  Fax: 0.212.244 46 05  e-mail: elydgenelmerkezi@gmail.com
refona.NET