Anasayfa 
Okulumuz 
Yetişenlerimiz 
Derneğimiz 
Vakfımız 
Kampüs Gelişim Projesi 
Bize Ulaşın 
ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN Haberler Duyurular Tebrikler Geçmiş Olsun Kaybettiklerimiz Bülten ELYD Üye Albümü ELYD Üye Aidatları ELYD Üyelik Başvurusu ELYD Altın Kitap
Haberler
161.YIL PİLAV ŞENLİKLERİ
Lisemizin kuruluşunun 161. Yılı gerek derneğimiz gerekse okulumuz tarafından gerçekleştirilen etkinlikle görkemli bir şekilde kutlandı.

yıl, Edirne Lisesi geleneksel pilav şenlikleri 22 Nisan Pazar günü saat 15.00 te Atatürk Anıtı önünde yapılan çelenk takdimi ve saygı duruşu ile başladı. İstiklal Marşımızın topluca söylenmesini takiben yetişenlerimiz, okulumuz bandosu eşliğinde Saraçlar Caddesi ve eski İstanbul yolunu takiben okulumuza kadar halkımızı selamlayarak yürüdüler.

         Okulumuz bahçesindeki “150.YIL ATATÜRK ANITINA” çelenk koyan mezunlarımız, burada topluca Edirne Lisesi Marşını söylediler. Daha sonra ise Cemal Gökçe salonundaki öğrencilerimizin görsel sanatlar sergisini gezdiler ve 161. yıl kokteyline katıldılar.

         23 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 10.00 da lisemizin bahçesinde toplanan yetişenlerimiz, yıllar sonra karşılaştıkları arkadaşlarıyla kucaklaşarak hasret giderdiler. Daha sonrada okulumuz halk oyunları ekibinin sergiledikleri gösteriyi büyük bir keyifle izlediler.

         Saat 11.00 de Mehmet Halazaoğlu salonunda yapılan 161.yıl törenleri Lisemiz Müdürü Sayın Mehmet Kıyıcı’nın açılış konuşması ilebaşladı. Daha sonra Genel Başkanımız Atıl Erman yaptığı konuşmasında 161. Yılımızı kutlayarak, vakfımızın ve derneğimizin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

         Konuşmaların ardından 1978 mezunlarımızın 40. Yıl mezuniyet anılarının takdimi töreni yapıldı. Törenden sonra Eski mezunlarımızdan ve derneğimizin onursal başkanı Sayın Mehmet Halazaoğlu’nun pilav zilini çalmasını takiben, geleneksel etli pilav ve irmik helvalarımızı afiyetle yedik. Öğleden sonra ise Yetişenler-Lise takımları arasındaki geleneksel futbol müsabakası yapıldı.

Yayınlanma Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma, 17:31
HABERLERE GERİ DÖN
Anasayfa  |  Okulumuz  |  Yetişenlerimiz  |  Derneğimiz  |  Vakfımız  |  Kampüs Gelişim Projesi  |  Bize Ulaşın
COPYRIGHT  ©  EDİRNE LİSESİ'NDEN YETİŞENLER DERNEĞİ - GENEL MERKEZİ
Gümüşsuyu Dümen Sok. Dümen Apt. No:3 D:4 Taksim / İSTANBUL
Tel: 0.212.244 42 80  Fax: 0.212.244 46 05  e-mail: elydgenelmerkezi@gmail.com
refona.NET