Anasayfa 
Okulumuz 
Yetişenlerimiz 
Derneğimiz 
Vakfımız 
Kampüs Gelişim Projesi 
Bize Ulaşın 
ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN Haberler Duyurular Video Galeri Tebrikler Geçmiş Olsun Kaybettiklerimiz Bülten ELYD Üye Albümü ELYD Üye Aidatları ELYD Üyelik Başvurusu ELYD Altın Kitap
ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN
BAŞKANDAN MEKTUP

Sevgili Arkadaşlar,
    Dört aylık yaz tatilinden sonra, sizlerle yeniden buluşmanın mutluluğu ile hepinize saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. Umarım güzel bir tatil geçirmişsinizdir. Bizler yaz aylarında da çalışmalarımıza devam ettik.
    Tarihi lisemizi bitirerek camiamıza katılan genç arkadaşlarımızın diploma törenlerine katılarak, onlara “Aramıza hoş geldiniz” dedik. Diğer yandan ülkemizde devlet liseleri arasında bir ilki gerçekleştirerek, lisemiz öğrencileri için “İNGİLİZCE KONUŞMA YAZ KAMPI” düzenledik.
    Yeni kurulan kabinede Prof. Dr. Sayın Ziya Selçuk’un Milli Eğitim Bakanı olarak atanmasını büyük bir mutlulukla karşıladık ve kendilerine camiamız adına bir kutlama mesajı gönderdik.
    Kampüs Gelişim Projemiz kapsamında yapılmakta olan eski tekel binalarının restorasyon çalışmaları büyük bir hızla devam etmektedir. Yaz aylarında bu çalışmaları da yakından izledik. Ayrıca yerel basın mensuplarıyla yaptığımız toplantıda, onlara çalışmalar hakkında bilgi vererek şantiyeyi gezdirdik. 
    Ağustos ayında ise üyelerimiz için düzenlediğimiz Ukrayna Nehir Gemisi turumuz çok güzel ve neşeli geçti. Diğer taraftan Trakya Üniversitesi Eğitim fakültesi ile ortaklaşa düzenlenen Eylül ayı seminer çalışmalarımız da başarı ile sonuçlandı.
    Bu yıl da üstün başarılı, 120 genç kardeşimiz Edirne Lisesini tercih ederek, aramıza katıldılar. En yüksek puanlı ilk üç kardeşimize birer dizüstü bilgisayarı armağan ettik. Üniversiteye geçişte ise, mezunlarımızın istedikleri fakültelere yerleşmiş olmalarını da bizleri mutlu etti. Onlara eğitim hayatlarında başarılar diliyoruz.
    Vakfımız bu yıl da ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ve mezunlarımıza destek amacıyla eğitim bursu verecektir. Dokuz ay süre ile devam eden burslar, aylık 250.-TL olarak verilmektedir. Bu konuda sizlerin yardım ve desteklerinizi beklemekteyiz.
    Yeni Ders yılının hayırlı olmasını diler, saygılar sunarım
                                        Atıl ERMAN
                                                  Genel Başkan 


 

Yayınlanma Tarihi: 28 Eylül 2018 Cuma, 11:22
DİĞER YAZILARI
Anasayfa  |  Okulumuz  |  Yetişenlerimiz  |  Derneğimiz  |  Vakfımız  |  Kampüs Gelişim Projesi  |  Bize Ulaşın
COPYRIGHT  ©  EDİRNE LİSESİ'NDEN YETİŞENLER DERNEĞİ - GENEL MERKEZİ
Gümüşsuyu Dümen Sok. Günaydın Apt. No:5 K:1 D:6 Taksim / İSTANBUL
Tel: 0.212.244 42 80  Fax: 0.212.244 46 05  e-mail: elydgenelmerkezi@gmail.com
refona.NET