Anasayfa 
Okulumuz 
Yetişenlerimiz 
Derneğimiz 
Vakfımız 
Kampüs Gelişim Projesi 
Bize Ulaşın 
ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN Haberler Duyurular Tebrikler Geçmiş Olsun Kaybettiklerimiz Bülten ELYD Üye Albümü ELYD Üye Aidatları ELYD Üyelik Başvurusu ELYD Altın Kitap
ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN
BAŞKANDAN MEKTUP
Sevgili Arkadaşlar, 161. Yıl hazırlıklarını yaparken aldığımız bir haber bizi adeta yıktı.

Sevgili Arkadaşlar,

                Tarihi Lisemizin 161. Yılını büyük bir coşkuyla kutlama amacıyla hazırlıklarımızı yaparken, aldığımız acı bir haber bizleri gerçekten çok üzdü. 25 yıldır Edirne Lisesi Eğitim Vakfında birlikte çalıştığımız, can dostumuz, sevgili kardeşimiz SEDAT ÖNENGÜT’ün vefatı haberi ile yıkıldık. Edirne Lisesinden yetişenler camiasına uzun yıllar büyük bir özveriyle hizmet eden ve müstesna bir insan olan sevgili arkadaşımızın mekânı cennet olsun. Onu hiçbir zaman unutmayacağız. Camiamızın başı sağ olsun.

                Bir diğer üzüntümüz ise Okulumuzun Proje Lisesi olması için başvuru da bulunulmasına ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile valiliğimizce uygun görülerek, Bakanlığa okulumuzun teklif edilmesine rağmen, Bakanlığın son anda okulumuzu listeden çıkartması bizleri gerçekten çok, ama çok üzdü. Üniversite hocalarının bile, ülkemizin örnek eğitim kurumlarından biri olarak gösterdiği okulumuzun, taban puanı 447 iken, taban puanı 95 olan bir endüstri meslek lisesinin proje okulu seçilmesi gerçekten üzücü değilmi?

                Ancak şunun bilinmesini isterim ki, bugüne kadar lisemizi ülkemizin örnek alınacak bir eğitim kurumu haline getirmek için çalıştık, bundan sonra hedef büyütüyoruz ve diyoruz ki, Edirne Lisesini balkanların örnek alınacak bir eğitim kurumu haline getireceğiz. Küsmek, darılmak, vazgeçmek yok.  Daha fazla çalışacağız ve okulumuzu son dakikada listeden silenleri utandıracağız. Gelecek yıl tekrar başvuracağız ve olumlu sonuç alıncaya kadar devam edeceğiz.Bu konuda azimliyiz ve kararlıyız.

                Edirne Lisesi ve Kampüsü Gelişim Projesi kapsamında yapılan çalışmalara devam edilmektedir. Eski Tekel binalarındaki restorasyon çalışmaları süratle ilerlerken, diğer yandan bu yaz ilk uygulaması yapılacak olan “İngilizce Konuşma Kampı” ile ilgili hazırlık çalışmalarına, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile birlikte devam edilmektedir.

                Lisemizin 161.Kuruluş yılında, “Pilav Şenliğimizi” büyük bir coşkuyla kutladık. Diğer yandan Ülkemizdeki genel seçimlerin öne alınması sebebiyle, derneğimizin yurtdışı gezisini 2 Ağustos’a erteledik.

                Hepinize iyi tatiller diler, saygılar sunarım.

                  ATIL ERMAN

Yayınlanma Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma, 17:39
DİĞER YAZILARI
Anasayfa  |  Okulumuz  |  Yetişenlerimiz  |  Derneğimiz  |  Vakfımız  |  Kampüs Gelişim Projesi  |  Bize Ulaşın
COPYRIGHT  ©  EDİRNE LİSESİ'NDEN YETİŞENLER DERNEĞİ - GENEL MERKEZİ
Gümüşsuyu Dümen Sok. Dümen Apt. No:3 D:4 Taksim / İSTANBUL
Tel: 0.212.244 42 80  Fax: 0.212.244 46 05  e-mail: elydgenelmerkezi@gmail.com
refona.NET